Rekonstrukce bytových domů

Správné provedení rekonstrukce bytového domu umožňuje zvýšit kvalitu bydlení majitelů jednotlivých bytů, výrazně pomáhá snížit náklady na vytápění a znatelně zvyšuje hodnotu nemovitosti.

Náklady na rekonstrukci domu jsou vysoké a doba její návratnosti je v desítkách let. Jak zajistit, aby náklady na rekonstrukci bytového domu byly v rozumné výši a my se ještě dožili jejich návratnosti?

Rekonstrukce bytového domu

Vyplatí se mi rekonstrukce domu?

Důležité je zvážit, v jakém stavu jsou stávající rozvody elektřiny, vody, odpadů atd. Pokud chceme provádět rekonstrukci správně to to by mělo být to první s čím bychom měli začít.

Pokud si nejste s kvalitou rozvodů jistí, pořádejte o pomoc renomovanou firmu nebo odborníka, který vám poradí.

Využijte pomoci odborníků a nechte si vypočítat celkové náklady na rekonstrukci domu a odhad uspořených nákladů. Aby se rekonstrukce vyplatila, měla by se vám investice vrátit nejpozději za 20 let od provedení.

“Samozřejmě, že s celkovou rekonstrukcí souvisí i mnoho dalších věcí, jako je například výměna či nové provedení balkonů, sanace pavlačí, sklepů či základů, odvedení vlhkosti od objektu a výměna, či nové provedení výtahů. Provedení různých nástaveb či přístaveb a mnoho dalších věcí, které Vás napadnou a které byste rádi konzultovali a případně i realizovali.” říká Jan Mittag ze společnosti MTG Stavby.

Více informací si můžete přečíst v průvodci rekonstrukcemi bytových domů.